lato seniorow 44Już od kilku lat Terenowe Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku współpracuje z Niżańskim Centrum Rozwoju. Dzięki opiece tego stowarzyszenia życie niżańskich seniorów stało się o wiele ciekawsze i bogatsze.

W tym roku NCR realizuje projekt pt. "Aktywny senior", który obejmuje bardzo szeroki wachlarz działań. Są to więc np. spotkania z ciekawymi ludźmi, międzyklubowe imprezy integracyjne, warsztaty tematyczne, wycieczki czy wyjazdy do teatru.
Do tej pory w Nisku w Klubie Seniora odbyło się spotkanie szkoleniowe z ratownikiem medycznym oraz lekarzem. Jak dbać o zdrowie w starszym wieku, jak się zachować w chwili zagrożenia życia własnego czy cudzego - takie porady przydadzą się każdemu.
Aktywność seniorów jest pobudzana przez udział w organizowanych przez NCR warsztatach. Obecnie odbywają się następujące zajęcia:
- język angielski - nauczyciel Małgorzata Janiec
- gimnastyka sportowo - rekreacyjna - instruktor Danuta Zapaśnik
- warsztaty manualne ( robienie biżuterii ) - instruktor Alfreda Przybyło.
Seniorzy chętnie uczą się nowych rzeczy, rozwijają swoje zdolności i umiejętności, a wszystkie te zajęcia służą utrzymaniu jak najlepszej formy psychicznej i fizycznej starszych ludzi.
NCR sprawuje opiekę nad organizacją emerycką w całym powiecie niżańskim, a wymianie doświadczeń między poszczególnymi kołami terenowymi służą spotkania integracyjne. Do tej pory odbyły się już dwa - w Ulanowie i Krzeszowie. W każdym z nich uczestniczyło po kilkanaście osób z Rudnika, Niska, Ulanowa i Krzeszowa. To były bardzo miłe spotkania!
Niżańskie koło ma przygotować taką imprezę we wrześniu. Postaramy się, aby goście wywieźli z Niska jak najlepsze wspomnienia!

Tekst:L.Rem
Zdjęcia:Stanber

Galeria zdjęć