bieznia 2Kolejne obiekty sportowe zostały oddane do użytku mieszkańców Niska. Tym razem chodzi o bieżnie sportowe i bieżnie do skoków w dal przy PSP nr 3 i PSP nr 5.

„Budowa elementów lekkoatletycznych przy PSP nr 3 i ZS-P nr 2 w Nisku” to nazwa właśnie ukończonej inwestycji, która posłuży przede wszystkim uczniom z wymienionych szkół ale też z innych placówek szkolnych czy dorosłym mieszkańcom Niska.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach większego zadania, mianowicie „Budowy hali sportowej przy PSP nr 1 w Nisku” i zostało podzielone na dwie części, dlatego w przetargu zostało wyłonionych dwóch wykonawców. Były to firmy OBO Polska Sp. z o.o z Rzeszowa oraz firma Rafała Jarosza z Zofianki Górnej.

Zakres zadania w każdej z części objął budowę bieżni sportowej o nawierzchni z poliuretanu o wymiarach 4,93x120 m wraz z wyposażeniem, bieżni do skoku w dal o wymiarach rozbiegu 1,22 x 42,0 m, rzutni do pchnięcia kulą o średnicy 2,135 m, elementów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz wykonanie trawników.

Wartość inwestycji w części I wyniosła 397 924 zł, a w części II 327 795 zł. Na całość gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 290 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020.

bieznia 1bieznia 3bieznia 4bieznia 5bieznia 6bieznia 7