plakat stanislaw swiecaNiżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy rysunku i grafiki Stanisława Świecy, które odbędzie się 7 maja 2022 (sobota) o godz. 1700 w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

Stanisław Świeca urodził się w roku 1948 w Zarzeczu k/Niska. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki oraz Wojewody tarnobrzeskiego.  Wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Tworzy rysunki i grafiki. Swoje prace prezentował na 14 wystawach indywidualnych i ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień za grafiki i rysunki.

Jego prace znajdują się w zbiorach  między innymi: Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, BWA w Sandomierzu, BWA w Rzeszowie, Muzeum Okręgowego w Radomiu, SMTG w Krakowie, Taller Galeria Fort w Hiszpanii, „Mc Cormac Gallery” w Nowym Jorku w USA, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Galerii Banku Zachodniego PBK w Kielcach, Galerii SDK w Stalowej Woli, Cafe Club CKM w Kielcach, w „Mestskim Kulturnim Stredisku” w Gelnicy w Słowacji, oraz w zbiorach kolekcjonerów prywatnych w Polsce i za granicą. Mieszka i pracuje twórczo w Stalowej Woli. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oddział Kielce. 

Na wystawie w NCHiT zaprezentujemy kilkanaście prac autora powstałych na przestrzeni lat dotychczasowej działalności artysty.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 17.06.2022 r.