zalew podwolina bieg 8Wielkie Otwarcie Kompleksu Rekreacyjnego Zalew PODWOLINA w Nisku już za nami. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji m.in. VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”.

W biegu udział wzięło 190 osób a jego organizatorem była Grupa Biegowa Planeta Nisko. Zawodnicy wystartowali kilka minut po jedenastej. Ich trasa wiodła alejkami wokół zalewu. Najpierw w kierunki wieży widokowej, mostkiem na wyspę i z powrotem w kierunku startu. W sumie trasa liczyła 2,2 km. Pierwszym zawodnikiem na mecie był Tomasz Pociecha z Gorlic. Wygrał z czasem 16:40. Drugi dobiegł Mariusz Turczyn ze Zmitka z czasem 16:53, a na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Wójs z SKB z czasem 17:10. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego z czasem 17:42, na drugim miejscu bieg ukończyła Kinga Walania-Bronhard z czasem 19:49, a zaraz za nią na metę wbiegła Małgorzata Siembida z SKB z czasem 19:57.

Tego dnia Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko zorganizowało również jedenastą już, edycję Niżańskich Regat na Zalewie Podwolina. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: „Optimist – zawodnicy licencjonowani”, „Optimist – zawodnicy nielicencjonowani” oraz „Omega”.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

Optimist – zawodnicy licencjonowani:

I miejsce Aleksandra Sołtys

II miejsce Radosław Bargieł

III miejsce Konrad Krawiec

Optimist – zawodnicy nielicencjonowani:

I miejsce Jan Bobula

II miejsce Mikołaj Waszkiewicz

III miejsce Tomasz Tęcza

Omega:

I miejsce - załoga: Jacek Gołębiowski –sternik, Jan Chmura, Dawid Skrzypek

II miejsce (ex-aequo) - załoga: Daniel Bylicki – sternik, Radosław Sioda, Kornelia Pawelec oraz załoga: Robert Dec – sternik, Paweł Sygnarski, Tobiasz Markowicz

Przed dekoracją zwycięzców wszystkich kategorii, w której uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, odbyło się jeszcze jedno znaczące dla niżańskiego żeglarstwa wydarzenie. Przybyły na tę okoliczność członek Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego Tadeusz Gospodarczyk wręczył Komandorowi niżańskiego klubu, Stanisławowi Czerewinowi, Honorową Odznakę Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego.

Zdjęcia: Grupa Biegowa Planeta Nisko i Jacht Klub Nisko.

Galeria zdjęć