ico info80

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko

 

Ze względu na sytuację związaną z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) oraz wejście w życie nowych przepisów informuję, że zostały utrzymane zasady bezpiecznego kontaktu z Urzędem Gminy i Miasta w Nisku. Mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawę w urzędzie mogą to zrobić tak jak dotychczas:


1. Osobiście.
2. Droga elektroniczną, poprzez platformę e-puap, e-urząd

Wejście do budynku Urzędu tylko przez drzwi główne

W budynku Urzędu stosowane są środki zabezpieczające zarówno mieszkańców jak i pracowników. Wizyta w urzędzie powinna odbywać się w maseczkach zabezpieczających.

Urząd Gminy i Miasta w Nisku funkcjonuje z zachowaniem koniecznych zasad higieny w godzinach 7.30 – 15.30

Burmistrz w sprawach skarg i wniosków przyjmuje telefonicznie, we wtorki od godziny 9.00 do godz. 15.30 pod numerem telefonu 15/8415 643.

Dokumenty składane przez Państwa poddawane są „kwarantannie”, a następnie przekazywane do Biura Obsługi Klienta.

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu gminy i jednostek gminnych zwracam się z prośbą o ograniczenie do minimum liczby osób zaangażowanych w załatwianie spraw w tych instytucjach. Aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się koronawirusa, zalecamy odwiedzanie placówek samodzielnie, bez osób towarzyszących, chyba że jest to konieczne do załatwienia określonej sprawy. Zachęcam do kontaktu telefonicznego i mailowego. Wszystkie dane kontaktowe do pracowników urzędów dostępne są na stronie internetowej.

 • Sekretariat Burmistrza 15 8415 643 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Biuro Obsługi Klienta 15 8415 648 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej - informacja pod nr tel 15 841 55 20 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Urząd Stanu Cywilnego - Informacja pod numerem telefonu 15 841 56 56 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Sprawy ewidencji ludności i dowodów osobistych pod nr tel. 15 841 56 55 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Finansowy – podatki informacja pod nr telefonu 15 8415647 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Planowania Przestrzennego i Budownictwa – Informacja pod nr tel. 15 8415 644 i 15 8415 645 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Rozwoju Gospodarczego – informacja pod nr telefonu 15 8415 667 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Gospodarki Nieruchomościami – informacja pod nr telefonu 15 8415 651 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Referat Promocji Spraw Społecznych, Działalności Gospodarczej i Sportu – informacja pod nr telefonu 15 8415631 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Biuro Rady Miejskiej - informacja pod nr telefonu 15 8415634 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego 15 8415635 (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na ryzyko zachorowania, rekomenduję ograniczenie kontaktów w większych grupach ludzi. Jednocześnie zalecam przestrzeganie podstawowych zasad higieny rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia (Co musisz wiedziec o koronawirusie).


Osoby starsze wymagające pomocy proszę o zgłaszanie się telefonicznie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku pod numer telefonu 15 841 56 64


Zachęcam do bieżącego śledzenia oficjalnej strony internetowej gminy www.nisko.pl, na której będą zamieszczane aktualne informacje związane z sytuacją w gminie.
Liczę na Państwa zrozumienie oraz zapewniam, że na bieżąco monitoruję sytuację epidemiologiczną i w ramach posiadanych kompetencji podejmę wszelkie konieczne działania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszej gminy.


Państwowy Powiatowy Inspektora Sanitarny w Nisku informuje, że osoby potencjalnie narażone w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa SARS-CoV-2 proszone są o kontakt wyłącznie telefoniczny z numerem 15 841 20 10 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:30-15:05, a poza godzinami urzędowania z numerem alarmowym 695 477 970 Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku celem objęcia nadzorem epidemiologicznym.

Infolinia w sprawie koronawirusa

 

Waldemar Ślusarczyk
Burmistrz Gminy i Miasta Nisko