meteoOd godzin porannych dnia 28.01 2022r. do godz. 730 dnia 31. 01.2022r. prognozuje się możliwość wystąpienia bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Podający deszcz lub mżawka przy spadku temperatury powietrza poniżej 0o C może powodować wystąpienie gołoledzi na drogach i chodnikach. Dodatkowym zagrożeniem mogą być porywiste wiatry, w porywach osiągające prędkość do 115 km/h. !!! Osoby starsze powinny pozostać w domu.

Zalecana jest ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

GZZK
UGiM Nisko

Czytaj więcej...W Centrum Historii i Tradycji w Nisku 27 stycznia odbyła się uroczystość Złotych Godów Małżeńskich. Medale Prezydenckie po 50 latach wspólnego życia otrzymało 8 par.

Wśród dostojnych jubilatów obchodzących Złote Gody znaleźli się Irena i August Folta, Helena i Eugeniusz Langer, Maria i Michał Łyko, Wanda i Antoni Łyko, Alina i Antoni Moskal, Krystyna i Józef Wach, Anna i Tomasz Wójtowicz, Janina i Jerzy Trawińscy.

Małżonkowie, którzy kilka dekad temu ślubowali sobie wierność i miłość otrzymali odznaczenia za długoletnie pożycie, nadane przez Prezydenta RP. Wręczali je Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Zbigniew Kotuła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Marcin Folta oraz Lucyna Drąg, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nisku. Oprócz medali jubilaci otrzymali pamiątkowe ryngrafy, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominki. Na ręce pań przekazane zostały bukiety kwiatów.

Galeria zdjęć

 

wazne

 

 


Więcej informacji na stronie: www.krus.gov.pl

Czytaj więcej...

W dniu 25 stycznia 2022r. w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko odbyły się warsztaty z zasad realizacji projektu pn. „ NISKO CORAZ WYŻEJ-PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO-GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOŚCI ŻYCIA W MIEŚCIE” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W pierwszych warsztatach udział wzięli przedstawiciele Partnera projektu - Powiat Niżański oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Warsztaty związane były z wdrożeniem Planu Rozwoju Lokalnego oraz w zakresie Rozwoju Instytucjonalnego.