mt_ignore

mt_ignore

 

W dalszym ciągu trwa głosowanie w akcji „Kinder Mleczna Kanapka: Przerwa na wspólne czytanie”. Aktualnie znajdujemy się na 6. miejscu, ale niewiele brakuje nam do wskoczenia na miejsce 5, gdzie jedną z nagród jest spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem.

Pamiętajcie, żeby codziennie oddawać swój głos. Liczymy na Was!

 

Czytaj więcej...W piątek 8 października w Garnizonie Nisko żołnierze świętowali 10-lecie istnienia 3. Batalionu Inżynieryjnego. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Niska Waldemar Ślusarczyk.

3. Batalion Inżynieryjny został sformowany w 2011 roku na bazie 3. Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego i 12. Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Nisku. Niżańska formacja nosi imię ppłk. Rudolfa Matuszka.

Do głównych działań jednostki należą zadania ratownicze polegające m.in. na ewakuacji ludności i mienia z użyciem transporterów PTS-M oraz łodzi desantowych, zadania inżynieryjne polegające na urządzaniu przepraw mostowych, zadania rozpoznawcze polegające na prowadzeniu rozpoznania stanu technicznego dróg, obiektów komunikacyjnych, przepraw, zapór. Batalion ma wyznaczone również zadania mobilizacyjne na czas „W”. W swoim składzie posiada Patrol Rozminowania.